Севиля спечели с 2:0 при визитата си на Осасуна в мач от 24-ия кръг на испанската Ла Лига и след шеста си поредна победа за първенство задмина Барселона на третата позиция във временното класиране.

Осасуна можеше да поведе в 4-ата минута, но след удара на Ойер с глава топката срещна лявата греда. Севиля отвърна с гол на Диего Карлос (19), който надскочи всички в наказателното поле след центриране от корнер.

В началото на втората част андалусийците удвоиха аванса си чрез Люк де Йонг (49), който се разписа след подаване на Мунир Ел Хадиди. Малко преди последния съдийски сигнал Алехандро Гомес шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините Серхио Ерера спаси с блестяща намеса.

След успеха си Севиля вече има 48 точки в актива си на третото място, изоставайки на 4 от втория Реал (Мадрид). Осасуна е на 13-а позиция с 25 точки.