Валенсия и Атлетико (Мадрид) завършиха зрелищно 3:3 на "Местая" в мач от 13-ия кръг на испанската Ла Лига.

Луис Суарес (35) изведе шампиона на Испания напред в резултата малко преди почивката след пас на Анхел Кореа, но след почивката настъпи истинска голова фиеста.

В 50-ата минута Стефан Савич си вкара автогол за 1:1, но ремито се задържа само няколко минути. Антоан Гризман (58) отново изведе Атлетико напред в резултата, а 120 секунди по-късно Шиме Вършалко (60) увеличи преднината на "дюшекчиите" след потвърждение на попадението с ВАР.

Уго Дуро (90+2) намали изоставането на "прилепите" и има даде някаква надежда за точка. И тя дойде в последните секунди с нов гол на Уго Дуро (90+6), който вдигна на крака феновете.

След равенството Атлетико остава четвърти с 23 точки, докато Валенсия зае десета позиция със 17 пункта.

В друга среща от кръга по-рано Виляреал излъга у дома последния Хетафе с 1:0 и се изкачи о 12-о място с 15 точки.