Леванте сензационно победи у дома Реал (Мадрид) с 1:0 в мача им от 25-ия кръг на Примера дивисион и остави Барселона на върха преди „Ел Класико“ след седмица на "Сантяго Бернабеу".

Мачът на "Сиутат де Валенсия" започна на високи обороти и с доминация на гостите, които обаче пропиляха чудесни възможности да поведат в резултата. Карим Бензема, възстановеният Еден Азар, Каземиро и завърналият се сред титулярите Лука Модрич пропуснаха от добри позиции. В края на полувремето "белите" натиснаха още повече своя съперник в търсене на попадение, но не стигнаха до гол.

Две минути след почивката Хосе Кампаня игра с ръка в наказателното поле и гостите претендираха за дузпа, но съдията Ернандес Ернандес не посочи бялата точка. В 53-ата минута Еден Азар пропусна сам срещу вратаря, а при последвалия корнер Каземиро насочи топката към ръката на Кампаня. И в тази ситуация претенциите за дузпа не бяха уважени.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 67-ата минута Еден Азар напусна с травма, заменен от Винисиус Жуниор, а секунди по-късно Карим Бензема направи голям пропуск от прекрасна позиция.

„Жабчетата“ залагаха предимно на контраатаки и при една от тях Хосе Моралес (79) се разписа, след като бе изведен от Никола Вукчевич. Варан покри засадата, а Куртоа бе изненадан и дори дръпна ръцете си, очаквайки топката да мине над вратата, но тя се оплете в мрежата. В 83-ата Винисиус нахлу много добре отляво и изведе Бензема, но Бруно се хвърли с шпагат и предотврати изравнителен гол.

След равенството Реал остава втори с 53 точки и 2 по-малко от новия лидер Барселона, който преди два кръга имаше 3 точки пасив, а на 1 март гостува в Мадрид от 22:00 часа българско време. Леванте е десети с 32 точки.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН – 25 КРЪГ
21 февруари (петък)
Бетис – Майорка 3:3
0:1 Ернандес (16), 1:1 Каналес (19-дузпа), 1:2 Будимир (27), 2:2 Фекир (35-дузпа), 3;2 Хоакин (48), 3:3 Кубо (70)