Отборът на бразилската легенда Роналдо Валядолид спечели с 2:1 при визитата си на Реал Сосиедад в мач от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Феномена е главен акционер на Валядолид, който поведе в 16-ата минута с гол на Тони след удар от малък ъгъл. До почивката двата тима не успяха да реализират други попадения.

През втората част в 54-ата минута гостите се поздравиха с нов гол. Алкарас изведе Антонино, който удвои аванса на Валядолид. В 62-ата минута Оярсабал беше точен за домакините, оформяйки крайния резултат.

До края на мача домакините от Сан Себастиан опитаха всичко по силите си да стигнат до равенството, но не успяха да реализират втори гол.

След петата си победа за сезона Валядолид е на 11-о място във временното класиране с 20 точки, изпреварвайки с точка Реал Сосиедад.