Валенсианското дерби между Леванте и Валенсия завърши при резултат 2:2. Срещата, която бе от третия кръг на Примера, се игра на "Суидад де Валенсия".

Началото на мача бе по-добро за домакините от Леванте, които откриха след 13 минути игра. Точен бе Роджър Марти.

Само три минути по-късно гостите изравниха чрез Денис Черишев.

В 34-ата минута Роджър Марти отново даде преднина на Леванте, а в 52-ата минута Дани Парехо оформи крайното 2:2 от дузпа.

След попадението Валенсия натисна и опита да поведе за първи път в резултата, но така и не успя. За Леванте пък червен картон получи Хорхе Андухар в 76-ата минута.

Така двата отбора спечелиха по точка, което помогна на Валенсия да вземе едва втора такава от три срещи и да се нареди на незавидното петнадесето място. Леванте пък събра 4 пункта и се намира на петото място.