Валенсия спечели с 1:0 при визитата си на петодивизионния Ароса и се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля.

Единственият точен удар през първото полувреме бе превърнат в гол от Роман Йеремчук (8), а до края на мача старши треньорът Рубен Бараха заложи на няколко играчи, които получават по-малко минути в Ла Лига.

Друг елитен тим Хетафе отстрани друг петодивизионен отбор Атсенета, побеждавайки го с 2:1 като гост на 1/32-финалите.

Хуанми Латаса (53) даде аванс на мадридчани, но Горча (56) изравни. Хуанми Латаса (74) обаче бе отново точен, за да донесе успеха на Хетафе.

В друг мач от фазата на 1/32-финалите Еспаньол отстрани Валядолид с 3:1 като домакин. Жофре (24, 43) вкара два гола през първото полувреме за каталунците, а Хави Пуадо (90+1) се разписа в добавеното време на мача. Единственият гол за гостите бе дело на Исраел Саласар (82).

Третодивизионният Кастейон пък отстрани Овиедо с 2:1 в друг мач, който се изигра по същото време.