Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Изненадата през този сезон в Испания Жирона победи Валенсия с 2:1 след късен обрат в среща от 15-ия кръг на Ла Лига и поведе в класирането.

Гостите пропуснаха да открият в 22-ата минута, но Фран Перес не се възползва. Пет минути преди края на първата част гол на Жирона. дело на Артьом Довбик, беше отменен заради засада.

Валенсия поведе в 57-ата минута с попадение на Уго Дуро (1:0), разписал се след индивидуален пробив.

Четвърт час преди края Димитри Фулкие можеше да удвои аванса на Валенсия, но вратарят на Жирона се справи.

Драмата настъпи след 83-ата минута, в която Кристиан Стуани успя да изравни, засичайки центриране на Коуто.

Само пет минути след това двамата повториха комбинацията си и Жирона поведе (2:1).

В добавеното време на двубоя Савио вкара трети гол за Жирона, но той бе отменен заради засада след ВАР.

Каталунците поведоха в класирането с три точки пред Реал (Мадрид). Валенсия е на 10-о място с 19 точки.