Валенсия излъга у дома Гранада с 1:0 в мач от 12-ия кръг на испанската Ла Лига и излезе на 8-ото място във временното класиране с 18 точки. Андалусийците са предпоследни с едва 6 точки в актива си.

На „Местая“ домакините започнаха устремено и малко след изтичането на половин час игра искаха дузпа за нарушение срещу Серхи Канос, но съдията прецени, че няма основание за отсъждане на 11-метров наказателен удар.

Натискът на „прилепите“ даде резултат в 6-ата минута на добавеното време на първата част. Тогава Раул Торент фаулира играч на Валенсия и съдията Виктор Гарсия посочи бялата точка. Зад топката застана Пепелу, чийто удар завърши с топка в долния ляв ъгъл на безпомощния Андре Ферейра за 1:0.

През втората част Валенсия можеше да вкара нов гол, но Ферейра спаси удар в 54-ата минута на Серхи Канос, а до края не паднаха други голове.

По-рано през деня Алавес надви Алмерия с 1:0 в друга среща от кръга.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!