Реал Сосиедад завърши 0:0 с гостуващия Валенсия в мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига и не успя да се завърне на първата позиция във временното класиране, на която по-рано се изкачи Реал (Мадрид).

Двубоят бе изключително равностоен, като интересните положения бяха рядкост. В 32-ата минута Александър Исак изтърва най-добрата възможност за гол, след като вратарят на гостите Каспер Силесен спаси удара му.

Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като в 77-ата минута Ариц Елустондо бе изгонен с директен червен картон.

След равенството тимът от Сан Себастиан е втори с 29 точки и изостава на една от новия лидер Реал (Мадрид). Валенсия е на десета позиция с 18 точки.

По-рано в друга среща от кръга Бетис спечели убедително с 3:0 при визитата си на Елче и запази петата си позиция с 24 точки. Елче е 18-и с 11 точки.