Валенсия победи у дома Виляреал с 2:1 в мача помежду им от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион и смело към Европа и за следващия сезон.

Първата част премина по-скоро под диктовката на домакините, като първите 30 минути опасности пред двете врати липсваха, а след това Гая, Гомес и Торес отправиха добри изстрели по посока на Асенхо, но без резултат.

Само четири минути след почивката обаче Морено изведе "прилепите" напред в резултата след добро подаване на Макси Гомес. Виляреал вдигна оборотите, за да върне попадението и в 54-ата минута Андре Ангиса отбеляза. Последваха нови равностойни минути на "Местая", но в 70-ата Феран Торес се разписа за 2:1.

До края на срещата "жълтата подводница" опита отново да изравни, но удари на Онтиверос на два пъти и Бака бяха доста неточни.

След успеха си "прилепите" се изкачиха на седмото място с 23 точки, докато Виляреал записа четвърта загуба в последните си пет мача и се намира на 13-а позиция с 18 точки.

По-рано в друга среща от кръга Майорка загуби с 1:2 от гостуващия Бетис.