Виляреал спечели с 2:1 гостуването си на последния Алмерия от 32-ия кръг на испанската Ла Лига. Победното попадение за „жълтата подводница“ падна в добавеното време на двубоя и съхрани шансовете на тима за класиране за европейските клубни турнири.

Виляреал поведе с 1:0 в 25-ата минута, когато Алфонсо Педраса подаде към Илиас Акомаш, който с прецизен удар вкара топката във вратата на Луис Максимиано.

Алмерия успя да изравни резултата в 30-ата минута с гол на Чоко Лосано. Алмерия остана с човек по-малко, след като Рамазани бе изгонен за втори жълт картон.

Виляреал стигна до победата във втората минута на добавеното време на срещата, когато Алберто Морено центрира в наказателното поле на Алмерия, където Александър Сьорлот успя да овладее топката и след това отблизо вкара топката във вратата на Максимиано.

С тази победа Виляреал събра актив от 42 точки и е на девето място, като е на шест точки от Бетис, който е седми с 48 точки. Валенсия е осми с 47 точки. Алмерия е последен с 14 точки.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!