Милан постигна труден успех с 2:1 срещу СПАЛ в среща от 19-ия кръг на Серия "А". За победата се разписаха Саму Кастийехо в 16-ата минута, както и Гонзало Игуаин (64), който не бе вкарвал гол цели 2 месеца. За гостите резултатът бе открил Петаня в 13-ата минута.

С днешните голове "росонерите" прекратиха негативен рекорд, в който се намираха - 4 поредни срещи без отбелязан гол. Освен това миланистите не бяха вкусвали победата от 5 кръга насам, като за последно те победиха Парма в началото на месеца с 2:1.

В края на мача пък Сусо бе изгонен заради втори жълт картон, като първият му бе дошъл 10-ина минути по-рано.

Успеха помогна на Милан да изпревари 5-ия Рома, като "росонерите" вече са с 31 точки (1 повече от "вълците") и изостават на 1 от 4-ия Лацио. СПАЛ от своя страна е шестнадесети със 17 пункта.