Кремонезе завърши 0:0 у дома с Венеция в първия мач между двата тима от баража за последното 20-то място в италианския елит през следващия сезон. След нулевото равенство интригата се запази за реванша на 2 юни на стадион „Пиерлуиджи Пенцо“ във Венеция.

Българският национал Валентин Антов стартира като титуляр за Кремонезе, като получи схващане в 83-ата минута, когато бе заменен от Лука Локошвили.

Домакините бяха по-активни през първата част, когато пропуски направиха Масимо Кода и Кристиан Буонаиуто, а Венеция имаше своите шансове след почивката. Шут на Николас Пиерини в 48-ата минута от пряк свободен удар прати топката в напречната греда на вратата, пазена от Джанлука Саро.

Лука Занимакия получи топката и стреля от границата на наказателното поле на Венеция в 78-ата минута, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата, но Саро показа страхотен рефлекс и отрази. До края на срещата паритета се запази, а интригата остана за реванша във Венеция тази неделя от 21:30 часа.