Удинезе и Монца завършиха 2:2 в мач от 29-ия кръг на италианската Серия "А". Българският национал Валентин Антов започна титуляр за гостите, получи жълт картон в 55-ата минута, а в 60-ата беше заменен от Лука Калдирола.

Домакините от Удине поведоха в 18-ата минута с гол на словенеца Санди Ловрич, но в началото на второто полувреме Монца осъществи бърз обрат. В 48-ата минута Андреа Колпани направи 1:1, а осем минути след него Николо Ровела даде преднина новака в италианския елит - 1:2.

Гостите обаче не успяха да съхранят крехкия си аванс. В 90-ата минута Удинезе получи дузпа, която Бето вкара за 2:2.

След равенството Монца е на 13-ото място с 35 точки, а Удинезе има 39 и заема десетата позиция към момента.

За Вальо Антов това бе първи мач като титуляр в италианския елит от 22 октомври насам, когато стартира при загубата с 1:4 от Милан.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!