Седмица след победата си над Ювентус (1:0) в Торино Аталанта спечели с 3:2 при визитата си срещу Наполи в зрелище от 16-ия кръг на Серия „А“, намесвайки се дори в борбата за титлата.

Руслан Малиновский (7) даде ранен аванс на гостите от Бергамо след пас на Дуван Сапата, но домакините направиха пълен обрат на своя стадион „Диего Армандо Марадона“. Пьотр Зиелински (40) изравни още преди почивката, а веднага след нея Дрис Мертенс (47) бе точен за 2:1. Белгиецът се разписа след асистенци на Малкуит.

Гостите също не спряха да атакуват и на свой ред изравниха чрез Мерих Демирал (66) след пас на Рафаел Толой. Скоро след това швейцарецът Ремо Фройлер (71) направи обрат за бергамаските след подаване на Йосиш Иличич. До края на мача играчите на Лучано Спалети се хвърлиха в атака да търсят изравняването и в добавеното време бяха много близо до гола, но резервата Андреа Петаня не намери целта.

Така лидерът преди този кръг Наполи отстъпи на третата позиция със своите 36 точки, изоставайки вече на две зад Милан и на една след Интер. Аталанта е на четвърто място с 34 точки и също вече поглежда към върха.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"