Аталанта обърна и разби Рома с 4:1 на свой терен в мач от 13-ия кръг на италианската Серия „А“.

„Вълците“ водеха на полувремето в Бергамо след гола на Един Джеко (3), получил перфектно подаване от Хенрих Мхитарян. Шест минути след това Рома можеше да удвои аванса си, но след удара на Спинацола от границата на наказателното поле топката се спря в лявата греда.

Тоталната промяна на Аталанта дойде през втората част след смените, които треньорът Гасперини направи на почивката, вкарвайки в игра бившия играч на Лудогорец Хосе Паломино и словенецът Йосип Иличич, който направи две асистенции и вкара гол. Дуван Сапата (59) изравни след първия голов пас на Иличич, който подаде и на Робин Госенс (70) за пълния обрат. Скоро след това Луис Муриел (72) се измъкна от засадата, излезе сам срещу вратаря и го преодоля за 3:1. Йосип Иличич (85) ознаменува перфектната си игра с гол за крайното 4:1.

С успеха си Аталанта събра 21 точки и съкрати разликата с четвъртия Рома на 3 пункта. Въпреки това бергамаските остават седми и са с мач по-малко от отборите преди тях.

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"