Интер не допусна грешка и надви у дома Сампдория с 2:1 в мач от 25-ия кръг на италианската Серия „А“.

Голмайсторите Ромелу Лукаку (10) и Лаутаро Мартинес (33) бяха точни за успеха на „нерадзурите“ в първата им среща след прекъсването на първенството заради пандемията от коронавирус. Норвежецът Мортен Торсби (52) намали, но до нещо повече „моряците“ от Генуа така и не стигнаха.

Така Интер се утвърди на третата позиция с 57 точки и изостава на 5 от втория Лацио и 6 от лидера Ювентус. Сампдория е на 16-о място с 26 точки и на една пред опасната зона.

По-рано Аталанта разби гостуващия Сасуоло с 4:1 и остава на четвърта позиция с 51 точки, на 6 пред Рома. Джимсити (16) и Сапата (31, 66) се разписаха за бергамаските. Бившият футболист на Левски Мехди Бурабия първи си вкара автогол в 37-ата минута, а в 92-ата се реваншира донякъде с попадение и в противниковата врата, оформяйки крайния резултат.