Бившият футболист на Левски Мехди Бурабия се превърна в герой за първата победа на Специя през новия сезон в Серия "А". 30-годишният халф отбеляза в 94-ата минута за успеха с 2:1 при гостуването на Венеция в мач от четвъртия кръг.

Българският национал Петко Христов се появи в игра за Специя в 23-ата минута, заменяйки контузилия се Мартин Ерлич.

Преди това Симоне Бастони откри резултата за гостите - в 13-ата минута. В 59-ата Пиетро Чекарони изравни за Венеция, за да се стигне до победното попадение на Бурабия в четвъртата минута на добавеното време. Припомняме, че той игра в България не само за Левски, а и за Локомотив (Пловдив) и Черно море.

След успеха Специя има 4 точки и заема 13-ото място в Серия "А". Венеция е на 15-ата позиция с 3 точки.