Бившият нападател на Интер и Милан Джампаоло Пацини записа личен рекорд в Италия, реализирайки 22-ия гол за сезона в Серия „Б” при домакинската победа на Верона с 2:0 над Читадела в мач от 36-ия кръг. Игралият още за Фиорентина и Сампдория футболист се разписа 81-ата минута и оформи крайния резултат, а преди това в 16-ата минута първият гол за тима от града на Ромео у Жулиета бе вкарал Давиде Беса.

След 17-ия си успех за сезона Верона се върна на второ място с 62 точки, колкото има и Фрозиноне, който загуби от Новара (2:3) на Андрей Гълъбинов. Българският нападател се отчете с гол и асистенция за успеха на гостите. Лидер е СПАЛ с 67 точки, а до края на сезона остават шест кръга. Само първите два тима печелят директна промоция, а отборите между трето и осмо място ще играят плейофи за класиране в елитната Серия "А".