Българският защитник Андреа Христов игра цял мач за Козенца, който успя да спечели с 2:1 домакинството си на Сампдория. Двубоят беше от петия кръг на Серия "Б" в Италия.

За Христов това беше четвърти двубой като титуляр за “вълците” през този сезон, като единствено пропусна нулевото реми със Специя, където играе брат му Петко Христов.

Андреа и съотборниците му стигнаха до трите точки срещу Сампдория след голове на Томазо Д’Орацио в осмата минута и на Лука Стрицоло в 51-ата. Между тях Николас Йоану (в 48-ата) вкара за гостите.

Козенца, който има наложено наказание от 4 точки, се отлепи от дъното на класирането и се изкачи на 17-ата позиция с 4 т. на сметката си. Сампдория пък се свлече на последното място със само 2 точки.