Лече изненадващо победи у дома Лацио с 2:1 в мач от 31-ия кръг на италианската Серия „А” и спечели изключително важни три точки в борбата си за оцеляване в елита, отдалечавайки съперника от титлата.

Фелипе Кайседо (5) изведе „орлите” напред в резултата, но Кхума Бабакар (30) изравни още преди почивката след пас на Фалко.

В началото на втората част Фабио Лукиони (47) направи обрата пълен след подаване на Сапонара. До края на мача домакините се отбраняваха добре, а гостите така и не намериха пътя към изравнително попадение.

След успеха си Лече събра 28 точки и излезе на спасителната 17-а позиция с 2 пред Дженоа, който е с мач по-малко. Лацио е втори с 68 точки и на 7 зад лидера Ювентус, който има визита на Милан.