Наполи надви у дома Рома с 2:1 в мача им от 30-ия кръг на италианската Серия „А“ и се изравни със съперника по точки.

Домакините доминираха, но през първата част нито един от съперниците не успя да реализира някое от положенията си.

След почивката Хосе Кайехон (55) даде аванс на тима от Неапол след пас на Марио Руи, но много скоро Хенрих Мхитарян (60) изравни за „вълците“. Арменецът се възползва от подаване на Един Джеко.

До края на мача неаполитанците натискаха в търсене на победен гол и го постигнаха чрез Лоренцо Инсиние (82), които реализира изключително красиво попадение с фалцов удар. Три минути след това топката отново бе във вратата на "вълците", но този път голът на Ди Лоренцо не бе признат заради засада. В последните секунди от добавеното време Рома имаше шанс да изравни, но Джеко не успя да преодолее вратаря Мере.

След успеха си Наполи събра 48 точки и се изравни с Рома по този показател, като и двата тима изостават на 15 точки от четвъртия Аталанта, който е на позиция за участие в Шампионската лига. На две точки зад двата тима е Милан, който също се надява да участва в Европа.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 30 КРЪГ

От събота
Ювентус – Торино 4:1

1:0 Пауло Дибала (3), 2:0 Хуан Кудрадо (29), 2:1 Андреа Белоти (45+6-дузпа), 3:1 Кристиано Роналдо (61), 4:1 Кофи Джиджи (87-автогол)

Сасуоло – Лече 4:2
1:0 Капуто (5), 1:1 Лукиони (27), 2:1 Берарди (63-дузпа), 2:2 Манкосу (67-дузпа), 3:2 Бога (78), Мюлдюр (83)

Лацио – Милан 0:3
0:1 Хакан Чалханоглу (23), 0:2 Златан Ибрахимович (34-дузпа), 0:3 Анте Ребич (59)