Четвъртият във временното класиране Аталанта спечели с 2:1 при визитата си на Фиорентина в мач от 23-ия кръг на италианската Серия „А“ и дръпна с 3 точки пред петия Рома.

Федерико Киеза (32) ознаменува с гол по-добрата игра на „виолетовите“ през първата част, но след почивката бергамаските наложиха своята воля и стигнаха до трите точки с попадения на Дуван Сапата (49) и Руслан Малиновски (72). До края домакините нямаха сили да организират опасни атаки, а единствено Киеза в последната минута отправи силен, но неточен удар над вратата.

След успеха си Аталанта се утвърди на четвъртата позиция с 42 точки и 3 повече от Рома. Фиорентина допусна трета поредна загуба във всички турнири и е 14-и с 25 точки преди останалите срещи от кръга.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 23 КРЪГ
7 февруари (петък)
Рома – Болоня 2:3
0:1 Орсолини (16), 1:1 Денсвил (22-автогол), 1:2 Муса Бароу (26), 1:3 Муса Бароу (51), 2:3 Хенрих Мхитарян (72)