Рома допусна втора поредна загуба в италианския елит, след като падна у дома от Болоня с 2:3 в първия мач от 23-ия кръг на Серия „А“.

Рикардо Орсолини (16) изведе гостите напред в резултата след центриране на Муса Бароу, а шест минути по-късно техният съотборник Стефано Денсвил си вкара автогол за 1:1.

Муса Бароу (26, 51) реализира на свой ред две попадения след подавания на Денсвил и Сванберг, за да поведе Болоня със сериозен аванс.

Хенрих Мхитарян (72) намали на 2:3 след пас на Бруно Перес, но това бе всичко, което „вълците“ постигнаха до края на мача. От 80-ата минута те играха в намален състав, след като Кристанте си изкара директен червен картон и бе изгонен.

Това бе трета поредна победа за Болоня и тимът излезе на шесто място с 33 точки. Рома пък остава на пета позиция с 39 точки до момента.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 23 КРЪГ
7 февруари (петък)
Рома – Болоня 2:3
0:1 Орсолини (16), 1:1 Денсвил (22-автогол), 1:2 Муса Бароу (26), 1:3 Муса Бароу (51), 2:3 Хенрих Мхитарян (72)