Фиорентина загуби у дома от Торино с 0:1 в среща от 19-ия кръг на италианската Серия "А". Българският национал Димо Кръстев попадна в групата на домакините за втори пореден път, но отново не се появи в игра.

Торино започна двубоя по-агресивно и вкара гол в 13-ата минута чрез Демба Сек, но попадението не бе зачетено заради засада. В 22-ата минута Сек опита да изненада вратаря със силен удар от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Активните действия на „биковете“ дадоха резултат в 33-ата минута, когато руснакът Алексей Миранчук шутира от разстояние и вкара красив гол в десния ъгъл на вратата за 0:1.

През втората част гостите се затвориха, а „виолетовите“ заиграха по-добре и натиснаха, но така и не стигнаха до чисто голово положение и не успяха да спечелят поне точка.

След загубата Фиорентина остава на девето място във временното класиране с актив от 26 точки. Торино е седми с 29 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!