Емполи се измъкна от зоната на изпадащите в Серия "А", след като в мач от третия кръг записа първа победа, надделявайки като домакин над Кротоне с 2:1. Българският национал Александър Тонев н взе участие за гостите поради заболяване.

Джузепе Белуши изведе Емполи напред в 28-ата минута, след като с глава засече центриране от корнер.

Гостите изравниха чрез Сампириси в добавеното време на първото полувреме. Той се възползва от пас на нахлулия в наказателното поле Роден и сам срещу вратаря не сбърка за 1:1.

Победният гол заби Андреа Коста, който с глава от непосредствена близост, засече центриране от пряк свободен удар на Паскуал.

Кротоне пък доигра срещата с 10 души, след като в 80-ата минута Ное Дусен получи втори жълт картон.

Емполи е 16-и в класирането с 3 точки, докато Кротоне е на последното 20-о място без точков актив.