Дженоа срази у дома Специя с 2:0 в първия мач от 33-ия кръг на италианската Серия “А” и прекратиха серията си от четири мача без победа. Българският национал Андрей Гълъбинов влезе в игра за гостите в 85-ата минута, но не успя да помогне на тима да избегне загубата.

В 28-ата минута Горан Пандев се разписа, но попадението му беше отменено заради нарушение в атака на Матия Дестро. Все пак домакините поведоха с гол на Джанлука Скамака (62), направил добавка след избита топка от Иван Проведел при удар на Давиде Дзапакоста.

Малко след влизането на Гълъбинов в игра резервата Елдор Шомуродов (86) удвои аванса на "грифоните" и им осигури успеха, след който заемат 13-а позиция с 36 точки. Специя е на 15-а позиция с 33 пункта и на 5 пред зоната на изпадащите, но и мач повече.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"