Интер срази у дома Верона с 2:0 в мач от 32-ия кръг на италианската Серия "А" и се върна на победния път след два мача без успех.

Иван Перишич се отчете с две асистенции, а Николо Барела (22) и Един Джеко (30) реализираха по един гол и решиха мача само за осем минути през първата част.

След почивката най-доброто положение бе в 73-ата минута, когато Данило Д`Амброзио настигна подаване дълбоко в наказателното поле, нанесе шут към левия ъгъл, но стражът на гостите спаси. До края на мача до нов гол не се стигна.

Въпреки успеха "нерадзурите" остават на второ място в класирането с 66 точки и са на точка от градския съперник Милан. Верона е на девета позиция с 45 точки.

По-рано през деня Емполи и Специя завършиха 0:0. Българският национал Петко Христов остана на резервната скамейка за гостите.