Интер обърна у дома Торино с 3:1 в мач от 32-ия кръг на италианската Серия „А“ и излезе на втора позиция във временното класиране.

Андреа Белоти (17) изведе „биковете“ напред в резултата и те задържаха преднината си до края на първата част.

Скоро след почивката Ашли Йънг (48) изравни след асистенция на Лаутаро Мартинес. Диего Годин (51) пък направи обрата пълен след пас на Алексис Санчес, асистирал и на Лаутаро Мартинес (61) за крайното 3:1.

С тази победа ‚нераздурите“ събраха 68 точки и се изравниха по този показател с Лацио, но заради по-добрата си голова разлика вече са втори и на точка пред четвъртия Аталанта. Торино е 16-и с 34 точки и на 5 пред зоната на изпадащите.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 32 КРЪГ

От събота
Лацио – Сасуоло 1:2
1:0 Луис Алберто (33), 1:1 Джакомо Распадори (52), 1:2 Франческо Капуто (90+1)

Бреша – Рома 0:3
0:1 Федерико Фацио (48), 0:2 Никола Калинич (62), 0:3 Николо Дзаниоло (74)

Ювентус – Аталанта 2:2
0:1 Дуван Сапата (16), 1:1 Кристиано Роналдо (55-дузпа), 1:2 Руслан Малиновский (80), 2:2 Кристиано Роналдо (90-дузпа)

От неделя
Дженоа – СПАЛ 2:0

1:0 Горан Пандев (24), 2:0 Ласе Шьоне (54)

Парма – Болоня 2:2
0:1 Данило (3), 0:2 Сориано (16), 1:2 Куртич (90+3), 2:2 Инглесе (90+5)

Фиорентина – Верона 1:1
0:1 Фараони (18), 1:1 Кутроне (90+6)

Каляри – Лече 0:0

Удинезе – Сампдория 1:3
1:0 Лазаня (37), 1:1 Куалиарела (45+1), 1:2 Бонацоли (84), 1:3 Габиадини (90+3)

Наполи – Милан 2:2
0:1 Ернандес (20), Ди Лоренцо (34), 2:1 Мертенс (60), 2:2 Кесие (73-дузпа)

От понеделник
Интер - Торино 3:1

0:1 Андреа Белоти (17), 1:1 Ашли Йънг (48), 2:1 Диего Годин (51), 3:1 Лаутаро Мартинес (61)