Лацио обърна Интер с 2:1 на „Олимпико“ в най-интересния сблъсък от 24-ия кръг в Серия „А“ и го измести от втората позиция във временното класиране. „Нерадзурите“ бяха лидери преди този кръг, но вече са трети, а идния четвъртък ще гостуват на българския шампион Лудогорец в първа 1/16-финална среща между тях в турнира Лига Европа.

Още в 8-ата минута „орлите“ можеше да поведат, след като Джоши шутира от средна дистанция, но топката разтресе напречната греда. Срещата продължи на високи обороти, а "нерадзурите" отвърнаха десетина минути по-късно с опасен удар на Лукаку, при който вратарят Стракоша се намеси.

Домакините владееха повече топката и положенията пред вратата на Падели бяха по-чести, но без успех. Гостите разчитаха предимно на контраатаки, които да завършва Ромелу Лукаку, но те бяха рядкост. При една от тях в 44-ата минута Кандрева шутира отдалеч, Стракоша отрази удара не по най-добрият начин и Ашли Йънг вкара с удар от въздуха за 0:1.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Няколко минути след началото на второто полувреме "орлите" получиха право да изпълнят дузпа. След центриране в наказателното поле на гостите Шкриняр опита да изчисти топката пред погледа на вратаря Падели, тя се насочи към Имобиле, който беше повален отзад от Де Фрай. Реферът посочи дузпа, а Чиро Имобиле (50-дузпа) изравни от бялата точка.

В 65-ата минута и “нерадзурите” имаха претенции за дузпа, след като Ашли Йънг падна в наказателното поле след съприкосновение с Луис Фелипе, който според рефера игра чисто, блокирайки топката. Скоро след това Лацио излезе напред в резултата. Марушич се опита да отбележи, но топката беше изчистена от голлинията от Брозович, а Сергей Милинкович-Савич (69) направи успешна добавка за 2:1. Малко по-късно попадение на Интер не беше зачетено заради засада на Лаутаро Мартинес.

До края на мача сериозни пропуски направиха Имобиле и Лукаку, при чийто удар Ачерби се хвърли самоотвержено и спря топката с тялото си.

След успеха си Лацио излезе втори с 56 точки и на две пред днешния съперник. Лидер е Ювентус с 57 точки.

Лацио - Интер 2:1
0:1 Ашли Йънг (44), 1:1 Чиро Имобиле (50-дузпа), 2:1 Сергей Милинкович-Савич (69)

Лацио: Стракоша, Луис Фелипе, Ачерби, Раду, Марушич, Милинкович-Савич, Лейва (80-Лейва), Луис Алберто,  Джони (63-Лазари), Кайседо (63-Кореа), Имобиле.

Интер: Падели, Годин (86-Алексис Санчес), Де Фрай, Шкриняр, Кандрева (76-Моузес), Барела, Брозович (77-Ериксен), Весино, Йънг, Лукаку, Лаутаро Мартинес.