Монца и Интер завършиха зрелищно 2:2 в мач от 17-ия кръг н италианската Серия „А“.

Матео Дармиан (10) рано изведе гостите напред в резултата след асистенция на Алесандро Бастони. Радостта на „нерадзурите“ обаче трая само няколко секунди, защото Патрик Чурия (11) изравни бързо след пас на Матео Песина.

Лаутаро Мартинес (22) даде нов аванс на тима от Милано, който контролираше събитията на терена, но лека полека намали оборотите.

Играчите на Симоне Индзаги подходиха високомерно след почивката, след като не завтръдиха превъзходството си. В 73-ата минута Андре Онана трябваше да се намесва, но по-скоро рутинно отрази удар на Пабло Мари с глава след центриране от корнер.

В 84-ата минута Лаутаро Мартинес можеше да вкара втория си гол в двубоя, но ударът му се удари в страничния стълб на вратата, пазена от Ди Грегорио.

В добавеното време Патрик Чурия центрира, а Лука Калдирола (90+3) отскочи най-високо и не остави шансове на Андре Онана за крайното 2:2.

След равенството Интер остава четвърти с 34 точки и две по-малко от третия Милан. Монца заема 13-а позиция с 18 точки.