Дженоа и шампионът Интер завършиха 0:0 във втория сблъсък от 27-ия кръг на италианската Серия „А“.

Гостите доминираха през по-голямата част от мача, но и домакините имаха шансове да се разпишат. След пропуски на Иван Перишич, Хакан Чалханоглу и Дензъл Дъмфрис за „нерадзурите“ добри положения имаха Алберт Гудмондсон и Филипо Мелегони за „грифоните“, но завършили също без успех.

След почивката Дъмфрис и Николо Барела не намериха целта, а в 62-ата минута Данило Д’Амброзио стреля с глава след центриране от корнер, но прати топката в напречната греда. Последваха неточни удари на Чалханоглу от гостите и Рикардо Калафиори от домакините. До края на мача не сполучиха още Стефано Стураро, Николо Барела, Лаутаро Мартинес и Един Джено.

Със спечелената точка Интер събра 55 и остана втори, изоставайки на 2 от градския съперник Милан, който по-рано завърши 1:1 с Удинезе. Дженоа е на предпоследна позиция с 16 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"