Каляри обърна у дома Сампдория с 4:3 в зрелище и последен мач от 14-и кръг на Серия „А“, връщайки се на четвъртата позиция във временното класиране.

Тимът от остров Сардиния губеше с 1:3 до 75-ата минута, но обърна нещата в своя полза и спечели трите точки. Фабио Куалярела  (38-дузпа) откри от дузпа за гостите, а Гастон Рамирес (52) удвои аванса им. Раджа Наинголан (69) върна едно попадение за домакините, а секунди по-късно отново Куалярела (70) възстанови преднината на „моряците“ от Генуа. Последваха два бързи гола на Жоао Педро, който изравни резултатът на 3:3. Дълбоко в добавеното време Алберто Чери оформи крайното 4:3 и донесе трите точки на домакините.

След успеха си Каляри е 4-и в класирането с актив от 28 точки и по-добра голова разлика от Рома. Сампдория е на 17-ата спасителна позиция и на косъм от зоната на изпадащите с 12 точки.