Рома спечели трудно с 3:1 при визитата си на Верона в предпоследния мач от 14-ия кръг на италианската Серия „А“ и излезе на четвърта позиция.

"Вълците" си тръгнаха доволни от града на Ромео и Жулиета, след като мачът бе доста равностоен и на моменти дори домакините стояха по-добре на терена. Гостите поведоха с попадение на Джъстин Клуйверт (17), но домакините бързо изравниха чрез Давиде Фараони (21).

В следващите минути Верона имаше сериозно предимство и два гола бяха отменени заради засади, а веднъж и Амир Рахмани направи голям пропуск с глава.

Диего Пероти (45-дузпа) вкара втория гол за римляните, а дузпата бе за нарушение на Корай Гюнтер срещу Един Джеко

През втората част гостите можеха да стигнат до трети гол в 65-ата минута, когато Крис Смолинг пропусна с глава отблизо. След това Мигел Велосо от воле шутира покрай вратата на „вълците“.

В добавеното време Хенрих Мхитарян (90+2) получи на метри от вратата при контраатака и оформи крайния резултат.

Така Рома събра 28 точки и се изкачи на 4-ата позиция. Верона пък остава на 9-ото място с 18 точки.