Сасуоло шокира Рома и победи с 4:2 в луд мач помежду им от 22-ия кръг на италианската Серия „А“. Това е исторически първи успех за тима от Реджо Емилия срещу „вълците“ в елита.

Домакините бяха изключително ефективни в първия половин час, реализирайки три безответни гола чрез Франческо Капуто (7, 16) и Филип Джуричич (26). До края на полувремето гостите продължиха да играят безобразно и не успяха да намалят изоставането си.

След почивката „вълците“ излязоха преобразени и върнаха едно попадение чрез Един Джеко (55), възползвал се от пас на Пелегрини, който обаче бе изгонен в 69-ата минута с втори жълт и червен картон. С човек по-малко гостите вкараха втори гол чрез Джордан Верету (73-дузпа), но секунди по-късно устремът им бе спрян от Жереми Бога (74), разписал се за 4:2.

Лека полека до края на мача силите на „вълците“ намаляха и те не успяха да реализират нов гол, с който да върнат надеждите си поне за точка.

Сасуоло излезе на 13-а позиция с 26 точки. Рома остава четвърти с 39 точки и една повече от Аталанта, който утре приема Дженоа.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 22 КРЪГ:
От събота
Болоня – Бреша 2:1

0:1 Торегроса (36-дузпа), 1:1 Орсолини (43), 2:1 Бани (89)

Каляри – Парма 2:2
1:0 Жоао Педро (19), 1:1 Куцка (42), 2:1 Симеоне (53), 2:2 Корнелиус (90+4)

Сасуоло – Рома 4:2
1:0 Капуто (7), 2:0 Капуто (16), 3:0 Джуричич (26), 3:1 Джеко (55), 3:2 Верету (73-дузпа), 4:0 Бога (74)