Емполи победи Рома с 2:1 в среща от последния кръг на италианската Серия "А".

Матео Канчелиери изведе домакините в 13-ата минута. Гол на Рома в 20-ата минута, дело на Кристанте беше отменен заради засада.

"Вълците" все пак успяха да изравнят с попадение на Усем Ауар (1:1). Развръзката в срещата настъпи в третата минута от продължението, в която М'Байе Нианг се разписа за крайното 2:1.

Така Емполи се спаси за сметка на Фрозиноне, който потъна под чертата на изпадащите с точка по-малко. Другите изпадащи са Сасуоло и Салернитана.

В челото шампионът Интер приключи сезона с равенство 2:2 с Верона, а в последния мач в днес Лацио и Сасуоло завършиха при 1:1. "Орлите" бяха поканили тежко болния си бивш наставник Свен-Горан Ериксон, който беше аплодиран от феновете на "Олимпико".

В ранните срещи:

Аталанта - Торино 3:0
Наполи - Лече 0:0

Интер, Милан, Ювентус, Аталанта и Болоня ще играят в Шампионската лига. Рома и Лацио в Лига Европа, а Фиорентина в Лигата на конференциите.