Милан и Лацио завършиха 1:1 в мача им от 30-ия кръг на италианската Серия „А”. Така „орлите” удариха по амбициите на „росонерите” за участие в евротурнирите догодина.

Съперниците бързо си размениха по едно попадение още през първата част и до края на мача не успяха повече да се излъжат. В 9-ата минута Марко Пароли изведе „орлите” от Рим напред в резултата след центриране от корнер на аржентинеца Лукас Билия, но шест минути по-късно колумбийският голмайстор на „росонерите” Карлос Бака (15) изравни след асистенция на бразилеца Луис Адриано.

След почивката домакините търсеха по-настойчиво гола, но не успяха да стигнат до успеха. В 84-ата минута босненецът Сенад Лулич си изкара втори жълт и съответно червен картон, за да завършат гостите мача в намален състав. Така Лулич ще пропусне дербито срещу Рома в следващия кръг.

След равенството Милан остава шести с 49 точки и на 6 от петия Фиорентина. Лацио е осми с 42 точки.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!