Лацио надви трудно у дома Венеция с 1:0 в последния мач от 29-ия кръг на италианската Серия "А".

Римските "орли" доминираха през първата част, но в 15-ата минута Сергей Милинкович-Савич не намери целта, а в 39-ата и Матиа Дзаканиакани падна в наказателното поле и съдията не посочи бялата точка.

Втората част започна с гол на Чири Имобиле, но след намесата на ВАР попадението на италианеца не бе зачетено заради засада. В 56-ата минута ВАР отново влезе в употреба и последва дузпа за домакините, а Чиро Имобиле я реализира. До края на мача гостите не успяха да отвърнат на удара.

След победата тимът на Маурицио Сари е пети във временното класиране с 49 точки, а Венеция е в зоната на изпадащите, заемайки 18-о място с 22 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"