Лацио спечели с 2:0 при визитата си на Аталанта в мач от 11-ия кръг и спря "бергамаските" за първото място в италианската Серия "А". Това бе първа загуба за тима на Джан Пиеро Гасперини в първенството този сезон.

Гостите от Рим поведоха в резултата още в 10-ата минута, когато Матия Дзакани получи подаване, с което излезе сам срещу вратаря Марко Спортиело и с хладнокръвен завършващ удар прати топката в мрежата за 0:1. До края на първата част двата тима не успяха да си вкарат други голове.

В началото на второто полувреме Лацио удвои преднината си. Адам Марушич даде топката на Фелипе Андерсон (52), който от границата на наказателното поле я прати в мрежата на Спортиело за 0:2.

В 59-ата минута от Аталанта имаха претенции за дузпа, но съдията бе категоричен, че не трябва да посочва бялата точка.

До края на мача гостите успяха да удържат комфортния си аванс и си тръгнаха с трите точки от Бергамо.

След успеха римските "орли" имат 24 точки на третата позиция. Аталанта е със същия актив, но на четвъртото място. Наполи е лидер с 26 точки, колкото има и вторият Милан, но неаполитанците имат гостуване на Рома.

В други срещи от кръга по-рано през деня Удинезе загуби у дома от Торино с 1:2, а Болоня срази у дома Лече с 2:0.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!