Лидерът Наполи изненадващо завърши 1:1 у дома с Верона в мач от 12-ия кръг на италианската Серия „А“.

Джовани Симеоне (13) изведе гостите напред в резултата след пас на Антонин Барак, но скоро след това Джовани Ди Лоренцо (18) изравни след асистенция на Фабиан Руис.

Гостите завършиха мача с двама души по-малко, след като в 88-ата минута Даниел Беса бе изгонен с втори жълт и червен картон за спъване, а в 93-ата минута Никола Калинич имаше същата съдба след удар с лакът.

До края на мача играчите на Лучано Спелети така и не стигнаха до победен гол, но въпреки това остават на върха с 32 точки и една повече от Милан, на който му предстои дерби с Интер.

По същото време Лацио разби гостуващия Салернитана с 3:0. Головете реализираха Чиро Имобиле (31), асистиралият му Педро (36) и Луис Алберто (69) след пас на Фелипе Андерсон, а след успеха „орлите“ задминаха градския съперник Рома и са пети с 21 точки. Салернитана остава на предпоследната позиция със 7 точки.

В други срещи от кръга по-рано днес Болоня спечели с 2:1 при визитата си на Сампдория и Удинезе надви гостуващия Сасуоло с 3:2.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А !!!