Ювентус излъга у дома Фиорентина с 1:0 в мач от 12-ия кръг на италианската Серия "А" и сложи край на серията си от три мача без победа за първенство - реми и две загуби.

В герой за „бианконерите“ се превърна Хуан Куадрадо (90+1), който направи страхотен пробив и технично преодоля Пиетро Терачано.

През първата част гостите имаха повече изгодни положения, но пропуски направиха Рикардо Сапонара и Душан Влахович.

Малко след почивката Ювентус най-после сътвори добра голова ситуация. Алваро Мората се оказа непокрит на добра позиция, но не уцели вратата. В 73-ата минута гостите останаха с човек по-малко Никола Миленкович извърши нарушение, което му коства втори жълт и червен картон. Пет минути след това Федерико Киеза нанесе мощен удар от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата.

В 82-ата минута Алваро Мората вкара топката в мрежата на Фиорентина, но голът не бе зачетен заради засада. Малко преди края Федерико Киеза плъзна топката към вратата, но Пиетро Тарачано спаси, а в добавеното време Хуан Куадрадо вкара победното попадение.

По-рано днес Специя победи Торино с 1:0, а българският национал Петко Христов не взе участие в мача заради контузия.

След успеха си Ювентус е осми с 18 точки. Фиорентина е на една позиция пред "старата госпожа" с 18 пункта и по-добра голова разлика.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А !!!