Лидерът Милан срази у дома Фиорентина с 2:0 в мач от деветия кръг на италианската Серия „А“ и дръпна с 5 точки на върха пред втория Интер.

В отсъствието на контузения голмайстор Златан Ибрахимович попаденията за успеха на домакините реализираха Алесио Романьоли (17) и асистиралият му Франк Кесие (27-дузпа), който имаше възможност да изпълни и още един 11-метров наказателен удар. В 40-ата минута обаче Кесие пропусна от бялата точка да направи разликата класическа. През втората част пък нито един от двата тима не реализира някое от положенията си.

Така Милан събра 23 точки на върха и има 5 аванс пред градския съперник Интер. Фиорентина е на 16-а позиция с 8 точки.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 9 КРЪГ

Събота, 28 ноември
Сасуоло – Интер 0:3

0:1 Алексис Санчес (4), 0:2 Влад Кирикеш (14-автогол), 0:3 Роберто Галярдини (60)

Беневенто – Ювентус 1:1
0:1 Алваро Мората (21), 1:1 Гаетано Летиция (45+3)

Аталанта – Верона 0:2
0:1 Мигел Велосо (62-дузпа), 0:2 Матия Закани (83)

Неделя, 29 ноември
Лацио – Удинезе 1:3

0:1 Толгай Арслан (18), 0:2 Игнасио Пусето (45+3), 0:3 Фернандо Форестиери (71), 1:3 Чиро Имобиле (74-дузпа)

Болоня – Кротоне 1:0
1:0 Роберто Сориано (45+2)

Милан – Фиорентина 2:0
1:0 Алесио Романьоли (17), 2:0 Франк Кесие (27-дузпа)

19:00 часа Каляри – Специя

21:45 часа Наполи – Рома