Беневенто завърши 1:1 у дома с шампиона Ювентус и измъкна точка от мача помежду им в деветия кръг на италианската Серия „А“.

Гостите бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който получи почивка за тази среща от треньора Андреа Пирло. И без португалеца обаче „бианконерите“ успяха да поведа с гол на Алваро Мората (21), който се разписа след асистенция на Федерико Киеза.

Последва натиск на „вещиците“ и в добавеното време на първата част те успяха да изравнят чрез Гаетано Летиция (45+3).

След почивката нито един от двата тима не успя да материализира някое от положенията си в гол и в крайна сметка се стигна до подялба на точките.

Така Беневенто има вече 10 токи на 12-ата позиция. Ювентус е четвърти със 17 точки преди останалите срещи от кръга.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 9 КРЪГ

Събота, 28 ноември
Сасуоло – Интер 0:3

0:1 Алексис Санчес (4), 0:2 Влад Кирикеш (14-автогол), 0:3 Роберто Галярдини (60)

Беневенто – Ювентус 1:1
0:1 Алваро Мората (21), 1:1 Гаетано Летиция (45+3)

21:45 часа Аталанта – Верона