Милан и Наполи записаха домакински победи съответно над Каляри и Аталанта, а Фиорентина падна на своя „Артемио Франки” от Сампдория в срещи от втория кръг на италианската Серия „А”.

Звездната селекция за над 200 милиона евро на Милан надви Каляри с 2:1 на „Джузепе Меаца”. 19-годишният нападател Патрик Кутроне (10) изведе „росонерите” напред в резултата след асистенция на Сусо. В 36-ата минута реферът можеше да отсъди дузпа за гостите, след като Бонучи си помогна с ръка, за да спре Педро. Гостите от остров Сардиния обаче оказаха сериозен отпор и малко след почивката успяха да изравнят чрез бразилеца Жоао Педро (56), възползвал се от пас на Диего Фариас. Футболистите на Винченцо Монтела веднага натиснаха и материализираха превъзходството си с красиво попадение на Сусо (70) от пряк свободен удар за 2:1. В 83-ата минута Каляри имаше шанс отново да изравни, но удар на Марко Сау бе отразен от вратаря Джанлуиджи Донарума. Така Милан записа втора шеста поредна победа във всички турнири и втора за първенство, събирайки 6 точки за четвъртата позиция във временното класиране. Каляри е предпоследен все още без спечелена точка.

Наполи спечели с 3:1 домакинството си срещу Аталанта. Гостите от Бергамо поведоха с гол на Брайън Кристанте (15) след асистенция на Алехандро Гомес и задържаха аванса си чак до 56-ата минута, когато полякът Пьотър Зиелински (56) изравни за 1:1. Белгийският национал Дрийс Мертенс (61) направи обрата пълен след асистенция на Лоренцо Инсиние, а хърватската резерва Марко Рог (87) оформи крайния резултат. Така Наполи събра 6 точки и заема трето място, а бергамаските остават без нито една спечелена точка на 18-а позиция.

Фиорентина пък падна у дома от Сампдория с 1:2. Българският талант Петко Христов не бе в групата на „виолетовите”, които инкасираха две попадения в рамките на три минути през първата част. Нападателят Джанлука Капрари (32) и Фабио Куалиарела (35-дузпа) вкараха за „моряците” от Генуа, а малко след почивката хърватинът Милан Бадел (50) се разписа след пас на Бруно Гаспар и върна надеждите на домакините поне за точка. Тимът от Флоренция обаче така и не реализира втори гол и загуби първото си домакинство за сезона, записвайки второ поредно поражение след това от Интер (0:3) в Милано. Сампдорите пък регистрира втора победа след тази у дома над новака Беневенто (2;1) на старта и има 6 точки в актива си.