Милан спечели трудно с 3:2 при визитата си на Болоня в голов спектакъл от 15-ия кръг на италианската Серия „А“ и се изкачи до десетата позиция.

Кшищоф Пионтек (15) изведе гостите напред в резултата, а Тео Ернандес (32) удвои аванса им след асистенция на Сусо. Осем минути по-късно Тео Ернандес се превърна и в грешник за „росонерите“, вкарвайки се автогол.

Веднага след почивката Джакомо Бонавентура (46) възстанови преднината от два гола на гранда, а в самия край Никола Сансоне (84-дузпа) оформи крайния резултат с второ попадение във вратата на Джанлуиджи Донарума.

След успеха си Милан се изкачи с една позиция до десетото място с 20 точки. Болоня остава 12-и с 16 точки.

В други срещи от кръга днес Лече и Дженоа завършиха 2:2, Сасуоло и Каляри се разделиха при същия резултат, СПАЛ загуби на свой терен от Бреша с 0:1, Торино надви гостуващия Фиорентина с 2:1, а Сампдория отстъпи с 0:1 у дома на Парма.