Милан победи като гост с 2:0 Беневенто и запази първото си място в Серия "А". В първия двубой на "росонерите" за 2021 година точни бяха Франк Кесие и Рафаел Леао.

Росонерите“ играха с човек по-малко от 34-ата минута, но когато Сандро Тонали получи директен червен картон за удар с лакът срещу противник.

Съдията Фабрицио Паскуа свири дузпа за Милан в 14-ата минута. Наказателният удар бе реализиран от Франк Кесие в 15-ата минута и „росонерите“ поведоха в резултата с 1:0.

Милан удвои своята преднина в 49-ата минута, след като Рафаел Леао много технично прехвърли вратаря Монтипо.

Беневенто можеше да върне интригата в мача в 52-ата минута, когато Рикардо Импорта комбинира с Роберто Инсиние, който стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на Милан и излезе в аут.

Съдията Фабрицио Паскуа свири дузпа за Беневенто в 60-ата минута за нарушение на Раде Крунич в наказателното поле на Милан. Зад топката застана Джанлука Капрари, но той стреля встрани от десния стълб на вратата на Джанлуиджи Донарума.

Милан е лидер в Серия А със 37 точки, една повече от големия градски съперник Интер.