Милан спечели с минималното 1:0 при визитата си на Сампдория от първия кръг на италианската Серия "А". Единственото попадение вкара Браим Диас (9), а дебют за „росонерите“ направиха вратарят Майк Менян и нападателят Оливие Жиру.

Гостите поведоха след грешка на противника. Давиде Калабрия открадна топката на десния фланг по атаката и намери в Браим Диас, а оставеният непокрит в наказателното поле испански нападател се разписа с мощен удар.

В средата на първата част домакините извадиха късмет, след като Раде Крунич шутира на сантиметри покрай гредата.

В 53-тата минута дебютантът Менян направи блестящо спасяване, отразявайки удар на Маноло Габиадини от близка дистанция. След това играта се накъса, а Милан се бранеше добре и не даде шансове на "моряците". В добавеното време Анте Ребич можеше да сложи точка на спора, но топката премина близо до вратата.

В следващия кръг Милан приема Каляри, а Сампдория гостува на Сасуоло.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕТО В ИТАЛИЯ ВИЖ ТУК !!!