Милан се провали у дома и завърши 0:0 с Болоня в мач от 31-ия кръг на италианската Серия "А".

През първата част и двата тима имаха своите възможности, но пропуски направиха Матиас Сванберг и Мишел Ебишер и Муса Бароу от гостите, както и Рафаел Леао и Оливие Жиру от домакините.

След почивката Рафаел Леао бе най-активният футболист на "росонерите", но така и не успя да преодолее вратаря Скорупски, а и Давиде Калабрия не съумя да реализира от чиста позиция.

В 70-ата минута Исмаел Бенасер не се поколеба и стреля от воле от дистанция, но след ново спасяване на Скорупски топката излезе в корнер. Две минути по-късно Рафаел Леао пропусна най-чистата възможност за миланистите, след като получи хубав пас, но прати топката на сантиметри от левия страничен стълб. В добавеното време на срещата Златан Ибрахимович също имаше възможност да вкара с глава, но и той не намери целта, а малко след това Скорупски спаси удар на Анте Ребич.

Въпреки загубата „росонерите“ остават лидери с 67 точки, на една пред Наполи. Болоня е на 12-а позиция с 34 точки.

В друга среща от кръга по-рано Верона спечели с 1:0 на свой терен срещу Дженоа.