Милан направи грешна стъпка и завърши 0:0 у дома с Каляри в мач от предпоследния кръг на италианската Серия "А". Така "росонерите" ще треперят до последно за мястото си в топ 4 и класирането за Шампионската лига.

Двата тима изиграха скучно първо полувреме без сериозни голови положения. Домакините обаче вдигнаха темпото след почивката и притиснаха съперника си. Въпреки това гостите имаха отлична възможност да открият резултата в 55-ата минута, когато Джанлуиджи Донарума показа отличен рефлекс след удар отблизо на Леонардо Паволети. До края срещата се игра предимно в половината на тима от остров Сардиния, но защитниците пред Алесио Краньо се справиха с всички опасни атаки на "росонерите".

След равенството Милан е трети със 76 точки и в последния кръг гостува на втория Аталанта, който има 78 и вече си гарантира участие в Шампионската лига. Наполи също има 76 точки преди домакинството си на Верона след седмица, а Ювентус е със 75 и завършва сезона с визита на Болоня.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"