Милан победи Интер с 2:1 в градското дерби от четвъртия кръг на италианската Серия „А“ и е едноличен лидер без грешка от началото на сезона. За последно "росонерите" стартираха в елита с четири поредни победи през сезон 1995/96 под ръководството на Фабио Капело.

Златан Ибрахимович (13, 16) се превърна в герой за символичните гости на "Джузепе Меаца" с два гола още в началото само за три минути, при втория от които му асистира Рафаел Леао. 39-годишният швед реализира по две попадения в един мач за 38-и път в италианския елит, изравнявайки рекорда по този показател на легендата Силвио Пиола.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Ромелу Лукаку (29) намали още през първата част, но нито до почивката, нито до края на срещата символичните домакини не успяха да стигнат до втори гол, с който да изравнят резултат и да стигнат поне до точка. Лукаку имаше най-добрата възможност, но ударът му от близка дистанция бе отразен от Донарума.

Милан вкара поне един гол в 24-и пореден мач за първи път от 1973 година, когато серията му спира при 29 срещи.

След успеха си „росонерите“ са еднолични лидери с пълен актив от 12 точки. „Нерадзурите“ са шести със 7 точки преди останалите срещи от кръга.

По същото време Сампдория разби Лацио с класиката 3:0 след голове на Фабио Куалиарела (32), Томазо Аугело (41) и Микел Дамсгаард (74). Така "моряците" се изкачиха на осма позиция с 6 точки. "Орлите" от Рим са 11-и с 4 точки.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 4 КРЪГ

Събота, 17 октомври
Наполи – Аталанта 4:1
1:0 Ървинг Лозано (23), 2:0 Ървинг Лозано (27), 3:0 Матео Политано (30), 4:0 Виктор Осимхен (43), 4:1 Сам Ламерс (69)

Интер – Милан 1:2
0:1 Златан Ибрахимович (13), 0:2 Златан Ибрахимович (16), 1:2 Ромелу Лукаку (29)

Сампдория – Лацио 3:0
1:0 Фабио Куалиарела (32), 2:0 Томазо Аугело (41), 3:0 Микел Дамсгаард (74)

21:45 часа Кротоне – Ювентус